Sekam
Henüz vakit varken...
Mail Adresiniz :
Şifreniz :
Mail Adresiniz : Şifreniz : Şifre Tekrar : Adınız Soyadınız : Telefon No ( isteğe bağlı) :
SAVRULAN DÜNYADA AİLE

SAVRULAN DÜNYADA AİLE

02 Nisan 2011 Cumartesi 23:24 Sosyal ve Ekonomik Araştırmalar Merkezi (SEKAM) tarafından düzenlenen “Savrulan Dünyada Aile” konulu sempozyumdan ürküten sonuçlar çıktı. Uzman konuşmacıların tespitlerine göre Türk aile yapısı bozulmanın eşiğine geldi ve acil önlemler alınmazsa çok yakında toplumsal facialar kaçınılmaz olacak.


AİLE KURUMU ÇÖKÜYOR
SEKAM Başkanı Prof. Dr. Burhanettin Can sempozyumda yaptığı konuşmada, insani değerlerin ve erdemlerin giderek önemini yitirdiği bir süreç yaşandığına işaret ederek, acil önlemlerin alınmaması durumunda Türk aile yapısının yakın bir gelecekte çökebileceğini ifade etti. Toplum bireylerinin sekülerizmin de etkisiyle insani vasıflarını kaybetmeye başladığını kaydeden Can, insanların geleceğe umutla bakamadıklarına ve güven sorunu yaşadıklarına değindi.


“BATI BİZE YOZLAŞMIŞ DEĞERLERİNİ DAYATIYOR”
SEKAM Başkanı Can, Batı ülkelerinde aile kavramının nasıl yok oluş süreci yaşadığıyla ve bunun acı sonuçlarıyla ilgili örnekler sunarken, kendi aile yapısını düzeltemeyen Batı"nın Türk aile yapısını bozmayı hedeflediğine dikkat çekti.


“AHLAKSIZ DİZİLER AİLEYİ MAHVEDİYOR”
Can, özellikle son yıllarda yayınlanan Türk toplumunun ahlaki değerlerine aykırı TV dizileri ile Türk aile yapısının yozlaştırıldığını vurgulayarak, bu yıkıcı çalışmaların belli odaklarca bilinçli bir şekilde yürütüldüğüne dikkat çekti.Can, “Toplumsal değerler, örfler, adetler, gelenek ve göreneklerin yıpratılıp gözden düşürülmeye çalışılması bir tesadüf değildir. Planlı, stratejili bir saldırı söz konusu” şeklinde konuştu.


“TOPLUM TEPKİ GÖSTERİNCE SENARYOLAR BİLE DEĞİŞİYOR”
Savrulan Dünyada Aile Sempozyumu"nda söz alan Aileyi Koruma ve Destekleme Derneği Başkanı Aliye Çoban da, medyanın aile kurumuna yönelik yıkıcı yayınlarından şikayet etti. Çoban, 75 bin kişinin Muhteşem Yüzyıl adlı diziyi şikayeti sonrasında dizinin senaryosunun yapımcılar tarafından değiştirildiğini kaydederek, “Israrlı ve organize tepkiler etkili oluyor demek ki. Bu anlamda hepimiz tepkimizi ortaya koymalı, bu tür dizilere karşı tavır almalıyız” dedi.